Schedule of Play
Friday June 29
First Round
Afternoon Session (1pm local time, 12pm BST)
Robert Owen (92.24) 2 (11) 6 (97.39) Boris Koltsov
Jason Lowe (95.62) 6 (11) 5 (100.27) Keegan Brown
Darren Johnson (89.46) 3 (11) 6 (90.57) Paul Rowley
William O'Connor (101.68) 6 (11) 1 (89.50) Martin Atkins
Maik Langendorf (89.92) 6 (11) 1 (80.73) Michael Barnard
Vincent van der Voort v Justin Pipe
Martin Schindler v Mario Robbe
Robert Marijanovic v Jermaine Wattimena
Evening Session (7.15pm local time, 6.15pm BST)
Jamie Bain v Chris Dobey
Robert Thornton v Rene Eidams
Mike De Decker v Darius Labanauskas
Jelle Klaasen v Dragutin Horvat
Mark Wilson v Ryan Joyce
Cristo Reyes v Andy Boulton
Dirk van Duijvenbode v Max Hopp
Luke Humphries v Ronny Huybrechts
Schedule of Play
Friday June 29
First Round
Afternoon Session (1pm local time, 12pm BST)
Robert Owen (92.24) 2 (11) 6 (97.39) Boris Koltsov
Jason Lowe (95.62) 6 (11) 5 (100.27) Keegan Brown
Darren Johnson (89.46) 3 (11) 6 (90.57) Paul Rowley
William O'Connor (101.68) 6 (11) 1 (89.50) Martin Atkins
Maik Langendorf (89.92) 6 (11) 1 (80.73) Michael Barnard
Vincent van der Voort (93.64) 3 (11) 6 (88.68) Justin Pipe
Martin Schindler (92.87) 6 (11) 1 (78.53) Mario Robbe
Robert Marijanovic (101.28) 6 (11) 3 (93.40) Jermaine Wattimena
Evening Session (7.15pm local time, 6.15pm BST)
Jamie Bain v Chris Dobey
Robert Thornton v Rene Eidams
Mike De Decker v Darius Labanauskas
Jelle Klaasen v Dragutin Horvat
Mark Wilson v Ryan Joyce
Cristo Reyes v Andy Boulton
Dirk van Duijvenbode v Max Hopp
Luke Humphries v Ronny Huybrechts
Schedule of Play
Friday June 29
First Round
Afternoon Session (1pm local time, 12pm BST)
Robert Owen (92.24) 2 (11) 6 (97.39) Boris Koltsov
Jason Lowe (95.62) 6 (11) 5 (100.27) Keegan Brown
Darren Johnson (89.46) 3 (11) 6 (90.57) Paul Rowley
William O'Connor (101.68) 6 (11) 1 (89.50) Martin Atkins
Maik Langendorf (89.92) 6 (11) 1 (80.73) Michael Barnard
Vincent van der Voort (93.64) 3 (11) 6 (88.68) Justin Pipe
Martin Schindler (92.87) 6 (11) 1 (78.53) Mario Robbe
Robert Marijanovic (101.28) 6 (11) 3 (93.40) Jermaine Wattimena
Evening Session (7.15pm local time, 6.15pm BST)
Jamie Bain (86.08) 1 (11) 6 (88.08) Chris Dobey
Robert Thornton (80.22) 6 (11) 4 (80.91) Rene Eidams
Mike De Decker v Darius Labanauskas
Jelle Klaasen v Dragutin Horvat
Mark Wilson v Ryan Joyce
Cristo Reyes v Andy Boulton
Dirk van Duijvenbode v Max Hopp
Luke Humphries v Ronny Huybrechts
Schedule of Play
Friday June 29
First Round
Afternoon Session (1pm local time, 12pm BST)
Robert Owen (92.24) 2 (11) 6 (97.39) Boris Koltsov
Jason Lowe (95.62) 6 (11) 5 (100.27) Keegan Brown
Darren Johnson (89.46) 3 (11) 6 (90.57) Paul Rowley
William O'Connor (101.68) 6 (11) 1 (89.50) Martin Atkins
Maik Langendorf (89.92) 6 (11) 1 (80.73) Michael Barnard
Vincent van der Voort (93.64) 3 (11) 6 (88.68) Justin Pipe
Martin Schindler (92.87) 6 (11) 1 (78.53) Mario Robbe
Robert Marijanovic (101.28) 6 (11) 3 (93.40) Jermaine Wattimena
Evening Session (7.15pm local time, 6.15pm BST)
Jamie Bain (86.08) 1 (11) 6 (88.08) Chris Dobey
Robert Thornton (80.22) 6 (11) 4 (80.91) Rene Eidams
Mike De Decker (82.27) 2 (11) 6 (86.36) Darius Labanauskas
Jelle Klaasen (95.26) 6 (11) 3 (91.82) Dragutin Horvat
Mark Wilson v Ryan Joyce
Cristo Reyes v Andy Boulton
Dirk van Duijvenbode v Max Hopp
Luke Humphries v Ronny Huybrechts
Schedule of Play
Friday June 29
First Round
Afternoon Session (1pm local time, 12pm BST)
Robert Owen (92.24) 2 (11) 6 (97.39) Boris Koltsov
Jason Lowe (95.62) 6 (11) 5 (100.27) Keegan Brown
Darren Johnson (89.46) 3 (11) 6 (90.57) Paul Rowley
William O'Connor (101.68) 6 (11) 1 (89.50) Martin Atkins
Maik Langendorf (89.92) 6 (11) 1 (80.73) Michael Barnard
Vincent van der Voort (93.64) 3 (11) 6 (88.68) Justin Pipe
Martin Schindler (92.87) 6 (11) 1 (78.53) Mario Robbe
Robert Marijanovic (101.28) 6 (11) 3 (93.40) Jermaine Wattimena
Evening Session (7.15pm local time, 6.15pm BST)
Jamie Bain (86.08) 1 (11) 6 (88.08) Chris Dobey
Robert Thornton (80.22) 6 (11) 4 (80.91) Rene Eidams
Mike De Decker (82.27) 2 (11) 6 (86.36) Darius Labanauskas
Jelle Klaasen (95.26) 6 (11) 3 (91.82) Dragutin Horvat
Mark Wilson (75.80) 1 (11) 6 (87.05)Ryan Joyce
Cristo Reyes (90.47) 4 (11) 6 (86.35) Andy Boulton
Dirk van Duijvenbode (81.39) 4 (11) 6 (84.25) Max Hopp
Luke Humphries (88.60) 6 (11) 5 (82,24) Ronny Huybrechts
This is the first time 4 Germans are through to the Last 32 in a Euro Tour event. We've had 3 thrice before (2013 Hildesheim, 2016 Hamburg, 2017 Jena).
Saturday June 30
Second Round
Afternoon Session (1pm local time, 12pm BST)
Simon Whitlock (94.7) 3 (11) 6 (88.95) Justin Pipe
Jonny Clayton (85.6) 5 (11) 6 (86.18) Jason Lowe
Gerwyn Price (88.75) 6 (11) 3 (80.94) Maik Langendorf
Mervyn King (94.3) 4 (11) 6 (91.83) Paul Rowley
James Wilson (88.72) 5 (11) 6 (86.46) Robert Thornton
Joe Cullen (83.66) 6 (11) 3 (90.46) Martin Schindler
Kim Huybrechts v Chris Dobey
Darren Webster v Luke Humphries
Evening Session (7.15pm local time, 6.15pm BST)
Steve Beaton v Andy Boulton
Ian White v Max Hopp
Mensur Suljovic v Boris Koltsov
Michael van Gerwen v Ryan Joyce
Daryl Gurney v Robert Marijanovic
Rob Cross v William O'Connor
Stephen Bunting v Darius Labanauskas
Michael Smith v Jelle Klaasen
Last edited by ChrisW on Sat Jun 30, 2018 3:15 pm, edited 5 times in total.